SKYWALK Fethiye Teleferik

SKYWALK Fethiye Teleferik

SKYWALK Fethiye Teleferik, Fethiye’ye bir soluk katacak,  sizleri dünyanın en muhteşem plajından alıp yine dünyanın en ünlü yamaç paraşütü  merkezlerinden bir tanesi olan Babadağ’ın zirvesine taşıyacak.

Skywalk Fethiye Teleferik Projesi   yılın 12 ayı boyunca Babadağ’ın karlı zirvelerinden Ölüdeniz’in turkuaz mavisini birlikte yaşama keyfini sunacak. Doğa, yürüyüş ve yaban hayatını  gözlem tutkunlarını Babadağ’ın zirvelerine taşıyacak Skywalk Fethiye  Teleferik Projesi   yamaç paraşütü keyfine  ayrı bir anlam katacak.

Skywalk Fethiye  Teleferik Projesi    yapım işi karşılığı  sözleşme süresince işletme hakkını içeren bir sözleşme karşılığı yatırımcısını aramaktadır. Skywalk Fethiye  Teleferik Projesi’nin yapılacağı   Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi’nin işletilmesi 2011 Haziran ‘dan bu yana Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın bağlı ortaklığı olan  Fethiye Güç Birliği Turizm Tanıtım ve Ticaret ltd. Şti’dedir.

Fethiye Güç Birliği Turizm Tanıtım Ltd. Şti., (FGB) Babadağ Hava Sporları Merkezi ve Rekreasyon Alanı’na teleferik tesisi kurumak ve bu alandaki sosyal tesisleri işletmek amacıyla 16 Haziran 2011 tarihinde hisselerinin %99’u Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın %1 Ölüdeniz Turizmi Geliştirme Kooperatifine ait bir şirkettir.

Doğal, modern, hızlı, konforlu ve çevre dostu bir ulaşım aracı olan teleferik ile   Babadağ spor, doğa, sanat, müzik alanlarında ulusal ve uluslar arası etkinliklerin yapıldığı, Türkiye ve dünyanın yeni yükselen yıldızı olmaya adaydır.

 BABADAĞ TELEFERİK PROJESİ BÖLGEYE NE KAZANDIRACAK?
  • Zirveye çıkmak daha kolay ve güvenli olacağından yamaç paraşütü yapanların sayısında ciddi bir artış yaşanacaktır. Bu, Babadağ’ın yamaç paraşütü alanında gerek pistler ve sosyal tesisleri gerekse ulaşım koşulları bakımından dünya markası olmasını sağlayacaktır.
  • Zirveye yaz – kış rekreatif amaçlı ziyaretler düzenlenebileceğinden turizm sezonunun uzatılması sağlanacaktır.
  • Tarihi Likya Yolu’nun buradan geçmesi ve yeni doğa yürüyüşü (trekking) rotalarını içinde barındırması dolayısıyla, bu sporu yapan turistler için yeni bir çekim merkezi olacaktır.
  • Babadağ, tur güzergâhlarına dahil edilerek ziyaretçi sayısı artırılacak ve bölgeye yeni bir turizm ürünü kazandırılacaktır.