Kimler Ziyaret Etmeli

oludeniz-babadag-yamaç paraşütü

Adrenelanin Tutkunları: Babadağ Hava Sporlar Merkezi ve Rekreasyon Alanı yamaç paraşütü başta olmak üzere, yelken kanat gibi sportif amaçlı turizm faaliyetlerinin yapıldığı dünyanca ünlü bir spor merkezidir. Uçuş sayıları aşağıda ki gibidir.

Dünyanın en güzel kumsalı ilan edilen Ölüdeniz Lagünü, Akdeniz’in turkuvaz mavisi ve yeşilinin kucak kucağa olduğu eşsiz bir manzara eşliğinde tatilinize heyecan, renk ve adrenalin katabilirsiniz.

Yılllar Tandem/Ticari Single/Sportif Toplam
2010 40.057 13.080 53.137
2011  41.133 16.853 57.986
2012 44.289 17.844 62.133
2013 54.852 19.932 74.784
Doğa Tutkunları:Antik dönemlerin Kragos Dağı, bugünkü ismiyle Babadağ, Torosların batıdaki uzantısıdır. 2000 metre yüksekliğindeki Babadağ, bugünkü konum ve şeklini milyonlarca yıllık jeolojik süreçle kazanmıştır. Kızılçam ormanları ile örtülü yamaçları, Buzul Çağı’ndan kaldığı rivayet edilen yaşlı sedir ormanları ile Önemli Bitki Alanı (ÖBA) ilan edilmiştir.Babadağ 47 nadir ve endemik bitkileri ile eşsiz bir floraya sahiptir. Dünyanın en zengin kelebek popülasyonlarının yaşadığı vadilere sahip olması Babadağ faunasına özel bir değer kazandırmaktadır. Babadağ, modern hayatın karmaşasından uzak, doğanın insanoğluna sunduğu güzellikleri cömertçe sunan, sessizliğin sesini dinlemek isteyen doğa tutkunları için eşsiz bir hazine niteliğindedir.
Yürüyüş Tutkunları:Fethiye’nin sırtını güvenle yasladığı Babadağ, farklı güzergâhlarıyla, yürüyüş tutkunlarına değişik seçenekler sunuyor. Saatlerle ve zamanla belirlenmiş tekdüze hayatın kısa bir zaman diliminde aylaklığa bile izin vermediği sıradanlığa başkaldırış olan yürüyüş, Babadağ parkurlarıyla doğaseverleri kucaklıyor. Ölüdeniz-Zirve, Kozağacı-Zirve-Kirme, Zirve-Dip-Pınara,.Zirve-Akbel-Ovacık rotaları, tanımsız güzellikteki bir manzara eşliğinde hoş yürüyüşler vaat ediyor. Basit bir sırt çantası ve bir çift botla, bir yandan bulutlarla dans ederken diğer yandan 1900 metre yükseklerden modern hayata uzaktan el sallayabilirsiniz.
Farklı Bir Gün Yaşamak İsteyenler: Babadağ, Ölüdeniz Lagünü’ne bakan yüzünde mavinin her tonunu, Torosların eteklerindeki verimli Eşen Ovası’nın yeşilini kuşbakışı olarak ziyaretçilerine sunmakta. Bulutsuz havalarda Rodos Adası’nı görebileceğiniz, gün batımının eşsiz güzelliğini izleyebileceğiniz, insan eliyle yaratılamayacak tanrısal bir tablonun bizlere hediye edildiği özel mekânlardan biri. Deniz-güneş-kum dışında teninizi yalayan serin bir havada bu tanrısal tabloyu görmek, yaşamına ve tatilini anlam katmak isteyenler için Babadağ görülmeden gidilmeyecek yerlerden biri.